LM.plSportZabrakło skuteczności

Zabrakło skuteczności

Bezbramkowym remisem zakończył się sobotni mecz III ligi pomiędzy Sokołem Kleczew a Wdą Świecie. Pomimo przewagi gospodarzy piłka ani razu nie zatrzepotała w siatce drużyny gości.

Mecz z Wdą na pewno nie zapowiadał się podopiecznym Tomasza Mazurkiewicza na łatwy spacerek. Drużyna ze Świecia zajmuje bowiem czwarte miejsce w ligowej tabeli, a w wyjazdowym spotkaniach odniosła już siedem zwycięstw – dokładnie tyle samo, co Sokół. Mimo tego, po meczu, jeden punkt wywalczony z Wdą nie satysfakcjonował żadnego z piłkarzy z Kleczewa.

Spotkanie zaczęło się bowiem od całkowitej dominacji gospodarzy. Wda została zamknięta na własnej połowie i przez 20 minut nie była w stanie skonstruować składnej akcji w ofensywie. Jednocześnie jednak skomasowana obrona gości utrudniała zadanie kleczewianom, którzy nie potrafili rozerwać jej dokładnym podaniem otwierającym. Pierwsza dobra sytuacja bramkowa pojawiła się w szesnastej minucie. Sokół wyszedł z kontratakiem, długą piłkę z głębi pola zagrał Jakub Dębowski, w sytuacji sam na sam znalazłby się Arkadiusz Bajerski, jednak uprzedzić zdążył go Łukasz Zapała. Cztery minuty później bramkę godną Ligi Mistrzów mógł natomiast strzelić Łukasz Subowski. Po potężnym uderzeniu z dystansu piłka zmierzała w okno bramki Huberta Switalskiego, ostatecznie trafiła jednak w poprzeczkę, następnie uderzyła o ziemię i nie wpadła do siatki Sokoła.

Kolejne minuty to znów przewaga gospodarzy. W 26. minucie za plecy wbiegającemu w pole karne Mikołajowi Pingotowi zagrał Łukasz Cichos. Siedem minut później świetny strzał z dystansu Arkadiusza Bajerskiego wylądował na poprzeczce bramki Wdy. W końcówce pierwszej połowy z rzutu wolnego uderzał jeszcze Sebastian Śmiałek (piłkę złapał bramkarz), a tuż obok słupka strzelił Arkadiusz Bajerski. Do przerwy utrzymał się remisowy rezultat 0:0.

Po zmianie stron gra nieco się wyrównała, pod bramką jednak znów groźniejszy był Sokół. W 62. minucie kolejną świetną sytuację zmarnował Arkadiusz Bajerski, uderzając w sytuacji sam na sam ponad bramką Wdy. Osiem minut później pomocnik Sokoła dogrywał piłkę do Łukasza Cichosa, z interwencją zdążył jednak Łukasz Zapała. W 78. minucie głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego uderzał Mikołaj Pingot, ponownie górą jednak był bramkarz gości. Świecie zagroziło bramce gospodarzy zaledwie raz – pięć minut przed końcem meczu strzał z rzutu wolnego na rzut rożny parować musiał Hubert Świtalski.

Ostatecznie przez ponad 90 minut gry nie padła żadna bramka i Sokół musiał się zadowolić punktem wywalczonym w starciu z Wdą Świecie. Z takiego obrotu spraw zadowolony nie był szkoleniowiec kleczewian, Tomasz Mazurkiewicz – Sytuacji było sporo, piłka nie chciała wpaść do bramki, dobrze bronił Zapała. Szkoda, Arek Bajerski szarpał, grał dobrze, ale dzisiaj skuteczność nie była naszą dobrą stroną. Jeśli patrzeć na ostatnie mecze to strzeliliśmy w ostatnich dwóch meczach dziewięć bramek, słabiej graliśmy w defensywie. Dzisiaj w defensywie wyglądało to troszeczkę lepiej, ale zabrakło tej soli, czyli bramek. Święta będą w trochę bardziej minorowych nastrojach.

Jeden punkt wywalczony z Wdą zwiększył dorobek Sokoła do 52 oczek. Kleczewianie mają dwa punkty przewagi nad rezerwami Lecha Poznań, poznaniacy mają jednak jeden mecz rozegrany mniej i jeżeli go wygrają – wyprzedzą podopiecznych Tomasza Mazurkiewicza w tabeli III ligi. Kolejne spotkanie Sokół rozegra na wyjeździe z Unią Swarzędz.

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski – Sebastian Śmiałek, Mikołaj Pingot, Robert Sierant, Kamil Szewczyk (87’ Alan Kujawa), Paweł Lisiecki, Łukasz Urban, Jakub Dębowski, Arkadiusz Bajerski (74’ Kamil Krzyżanowski), Piotr Kurminowski (61’ Norbert Grzelak), Łukasz Cichos.