LM.plSportHat-trick Woźniaka w meczu z Wartą

Hat-trick Woźniaka w meczu z Wartą

Pewne zwycięstwo odniósł w sobotę SKP Słupca, pokonując na własnym terenie Wartę Krzymów 5:1. Hat-trickiem popisał się Jakub Woźniak.

Mecz z drużyną z Krzymowa miał być okazją dla SKP na łatwe punkty. Do przerwy jednak goście postawili słupczanom twarde warunki gry, a wynik wciąż był sprawą otwartą. Pierwszą bramkę w spotkaniu w 24. minucie strzelił Dariusz Gromanowski. Dwie minuty później było już 1:1 – wyrównał Paweł Drzewiecki. Gospodarze schodzili do szatni prowadząc dzięki trafieniu Jakuba Woźniaka z 40. minuty. Warta wciąż jednak miała szansę powalczyć o punkty w Słupcy.

Te nadzieje w 56. minucie rozwiał jednak Piotr Głowala, strzelając trzeciego gola dla gospodarzy. Niecałe dziesięć minut później podwyższył Jakub Woźniak i ten sam zawodnik cztery minuty przed końcem starcia ustalił jego wynik na 5:1, kompletując jednocześnie hat-tricka.

Dzięki zwycięstwu podopieczni Marcina Woźniaka awansowali na jedenaste miejsce w tabeli z dorobkiem 25 oczek, mają jednak jeden mecz rozegrany więcej od kolejnego w tabeli Gromu Wolsztyn. Warta pozostaje na piętnastej pozycji z dorobkiem ośmiu punktów. Za tydzień słupczanie podejmą Górnika Konin, a Warta zmierzy się u siebie z Victorią Września.