LM.plSportPróba przed ligą dla Górnika

Próba przed ligą dla Górnika

1:0 zwyciężył w dzisiejszym sparingu z SKP Słupca Górnik Konin. Wyrównane spotkanie na swoją korzyść biało-niebiescy przechylili w drugiej połowie.

Oba zespoły znają się ze sobą bardzo dobrze z występów w IV lidze oraz okręgowym Pucharze Polski, sparing można więc było potraktować jako wstępną próbę przed zmaganiami ligowymi. Z tego starcia zwycięsko wyszli koninianie, ale słupczanie również mieli okazje, by pokonać bramkarza Górnika.

Początek meczu to przewaga gospodarzy, jednak już chwilę później do głosu doszedł SKP Słupca i to przyjezdni przeważali przez większą część pierwszej połowy. Już w szóstej minucie głową minimalnie niecelnie uderzał Piotr Głowala. Niecałe dziesięć minut później znów główkował Głowala, tym razem jednak pojedynek z nim wygrał będący w dobrej dyspozycji Łukasz Jaskólski. W 32. minucie słupczanie powinni byli objąć prowadzenie, ale w sytuacji sam na sam z Norbertem Lorenckim po raz kolejny lepszy okazał się bramkarz biało-niebieskich. Podopieczni Marcina Woźniaka mogli jeszcze pokonać go pięć minut później, z zaledwie trzech metrów uderzał Jakub Woźniak i znów górą był Jaskólski. Górnik obudził się dopiero w końcówce pierwszej połowy, w słupek trafił Mateusz Insiak, a minimalnie niecelnie uderzał Mateusz Zaborski. Do przerwy oba zespoły schodziły bez zdobytej bramki.

W drugiej odsłonie spotkania gra się wyrównała i biało-niebiescy również zaczęli stwarzać zagrożenie pod bramką SKP. Zaledwie kilka minut po wznowieniu gry koninianie posłali piłkę za plecy obrońców zakończoną zdobyciem bramki. Słupczanie silnie protestowali, wskazując na spalonego, ale sędzia nie przychylił się do ich zdania i trafienie uznał. W 60. minucie podwyższyć mógł Szymon Ćwiek, ale strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wyłapał bramkarz. Kolejne minuty nie przyniosły już wielu klarownych sytuacji i Górnik pokonał SKP Słupca 1:0.

- W pierwszej połowie najważniejsze było dla nas sprawdzenie naszego nowego ustawienia. Gramy 3-5-2, w drugiej połowie zmieniliśmy je na nasze stare ustawienie. Staram się w meczach sparingowych dobrać najlepsze ustawienie, żeby wykorzystać potencjał naszych chłopców. Zmienił nam się skład, na chwilę obecną odeszło czterech zawodników. Dołączył do nas natomiast Alan Kujawa, sprawdzamy również Kubę Michalaka z Witkowa i Sebastiana Florkowskiego z Kleczewa. Biorąc pod uwagę te osłabienia naszym celem na nowy sezon będzie utrzymanie się w bezpiecznej strefie – mówi o sytuacji w SKP Słupca trener Marcin Woźniak.

Kolejne sparingi zarówno słupczanie, jak i Górnik rozegrają już w najbliższą środę. SKP zmierzy się z Błękitnymi Helenów, natomiast biało-niebiescy walczyć będą z Polaninem Strzałkowo.