LM.plSportPajor strzela w Lubinie

Pajor strzela w Lubinie

Pewne zwycięstwo odniosły wczoraj piłkarki Medyka POLOmarket Konin, pokonując na wyjeździe Zagłębie Lubin 3:0. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisała się Ewa Pajor.

Po trudnym meczu z Mitechem Żywiec koninianki mierzyły się w sobotę z kolejnym niewygodnym rywalem. Zagłębie to jeden z silniejszych zespołów kobiecej Ekstraligi i choć to dopiero drugi sezon Miedziowych w najwyższej klasie rozgrywkowej, mogą one liczyć się w walce o najwyższe lokaty.

Spotkanie zaczęło się od ataków lubinianek, ale już w czwartej minucie prowadzić powinny medyczki. Po faulu na Sandrze Ĺ˝igić w polu karnym koniniankom przyznany został rzut karny. Jedenastkę wykonywała Anna Gawrońska, ale jej strzał trafił w słupek bramki rywalek. W kolejnych minutach gra przesunęła się do środka pola, przed przerwą jednak to podopieczne Romana Jaszczaka mogły cieszyć się z prowadzenia. W 34. minucie w polu karnym z piłką znalazła się Ewa Pajor, minęła bramkarkę i strzeliła pierwszego gola w spotkaniu. Zagłebie mogło odpowiedzieć cztery minuty później, ale strzał z rzutu wolnego Patrycji Pożerskiej obronić zdołała Anna Szymańska. Do przerwy medyczki prowadziły 1:0.

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił, jednak to piłkarki z Konina wykazały się większą skutecznością, wykorzystując dwie kolejne okazje na zdobycie bramki. Najpierw w 72. minucie zagranie Patrycji Balcerzak dotarło do Ewy Pajor, która bez problemów pokonała bramkarkę Zagłębia. Później Pajor mogła jeszcze zdobyć gola w samej końcówce spotkania, ale jej lob nie trafił w światło bramki Zagłębia. Mimo tego napastniczce Medyka udało się skompletować hat-tricka w doliczonym czasie gry, wykorzystując dogranie Oli Sikory. Koninianki zwyciężyły z lubiniankami 3:0.

Po czterech kolejkach Medyk POLOmarket Konin zajmuje drugie miejsce w tabeli Ekstraligi z dorobkiem siedmiu oczek i jednym meczem rozegranym mniej. Za tydzień podopieczne Romana Jaszczaka podejmować będą AZS Wrocław.

Medyk POLOmarket Konin: Anna Szymańska – Jagoda Szewczuk, Helenna Hercigonja-Moulton, Radoslava Slavcheva, Katarzyna Konat, Sandra Ĺ˝igić (Paulina Dudek), Natalia Pakulska, Patrycja Balcerzak, Aleksandra Sikora, Ewa Pajor, Anna Gawrońska.

źródło: medykkonin.pl