LM.plSportŚlesin wciąż niepokonany

Ślesin wciąż niepokonany

Obra Kościan i LKS Ślesin to dwa ostatnie niepokonane jeszcze w tym sezonie zespoły IV ligi. Dziś ślesinianie pokonali na własnym stadionie LKS Gołuchów 3:1.

Drużyna z Gołuchowa plasuje się w dolnej połowie tabeli ligowej i to gospodarze sobotniego meczu byli jego faworytami. Podopieczni Damiana Augustyniaka prowadzili grę od pierwszych minut, ale dobra defensywa w wykonaniu gości skutecznie neutralizowała większość ich akcji. Tą niemoc przełamał fenomenalnym strzałem w dwudziestej minucie Dawid Jarka. Pomocnik ze Ślesina uderzył z dystansu, odchodząca piłka uderzyła jeszcze w słupek obok interweniującego Tomasza Szymkowiaka i wpadła do siatki Gołuchowa. Nieco ponad dziesięć minut później z dalszej odległości uderzał jeszcze Łukasz Kujawa, ale strzał okazał się niecelny.

Mimo praktycznie zerowego zagrożenia stwarzanego przez gości pod bramką Dawida Kołodziejczaka, w 36. minucie gołuchowianom udało się wyrównać. Wychodzącego do dobrej sytuacji  Krzysztofa Banasiaka faulował bramkarz gospodarzy. Jedenastkę pewnie wykorzystał Dawid Pera i niespodziewanie ślesinianie remisowali z Gołuchowem 1:1.

Po zmianie stron goście skupili się już tylko na defensywie, ślesinianie nie zamierzali jednak tracić punktów ze słabszym rywalem. W 62. minucie na boisku zameldował się Paweł Bryzgalski, wnosząc do ofensywy dużo ożywienia. Już pięć minut później piłkarz LKS podawał prostopadle do Dawida Jarki, a ten w sytuacji sam na sam dał ponowne prowadzenie gospodarzom. W 69. minucie Bryzgalski dośrodkowywał z prawej strony, a piłkę do własnej siatki nieomal skierowałby Adrian Hajdasz. Już chwilę później na listę strzelców wpisał się sam Bryzgalski. Po błędzie obrońców z Gołuchowa piłkarz LKS znalazł się w sytuacji sam na sam, minął bramkarza i mając przed sobą tylko jednego z defensorów rywali mocnym strzałem dał trzecią bramkę gospodarzom. Więcej goli już nie padło i podopieczni Damiana Augustyniaka triumfowali 3:1.

Dzięki zwycięstwu LKS Ślesin wciąż lokuje się w czubie tabeli IV ligi. Obecnie ślesinianie zajmują trzecie miejsce ze stratą czterech oczek do lidera – Obry Kościan. Za tydzień LKS zmierzy się na wyjeździe z Gromem Wolsztyn.

LKS Ślesin: Dawid Kołodziejczak – Rafał Dębowski, Łukasz Łajdecki, Damian Markiewicz, Bartosz Andrzejewski, Michał Kwiatkowski, Dawid Jarka (75’ Krzysztof Siedlecki), Krystian Robak, Łukasz Kujawa, Bartosz Nowak (62’ Paweł Bryzgalski), Paweł Błaszczak.