LM.plSportRosja dominuje

Rosja dominuje

Brązowy medal udało się wywalczyć reprezentacji Polski w turnieju drużynowym podczas VII Pucharu Europy Kadetów. Cztery medale wywalczyły ekipy rosyjskie, jeden – drużyna USA.

Niemal wewnątrzrosyjski przebieg miał turniej drużynowy kobiet. Do strefy medalowej awansowały trzy zespoły reprezentacji Rosji, z którymi musiały mierzyć się osamotnione Amerykanki. Reprezentacja USA przegrała w półfinale z Rosją I 38/45, ale w walce o trzecie miejsce pokonała Rosję III 45/35 i wywalczyła brązowy medal. W rosyjskim finale wygrała pierwsza drużyna, pokonując Rosję II 45/42. Polki, w składzie których walczyła koninianka Martyna Maksym, zajęły miejsce szóste.

Nieco bardziej zróżnicowany przebieg miał turniej mężczyzn. W pierwszym półfinale reprezentacja CSKA Moskwa walczyła z drużyną Polski I (bez koninian w składzie) i wygrała z biało-czerwonymi 45/35. W drugim półfinale Rosja I pokonała Ukrainę I 45/37. Kolejny rosyjski finał wygrał CSKA Moskwa 45/40. Sukces odnieśli również Polacy, którzy pokonali Ukraińców 45/31 i wywalczyli brązowy medal.

Szabla drużynowa kobiet:
1. Rosja I: Anastasia Elkina, Anna Ermolova, Alexandra Klimova, Alina Mikhailova
2. Rosja II: Darya Drozd, Olga Nikitina, Evgenia Podpaskova
3. USA: Chloe Fox-Gitomer, Lauren Kim, Alicja Tomaszewska.