Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

LM.plSportSKP wygrywa w Mroczeniu

SKP wygrywa w Mroczeniu

Zwycięstwo po ciężkim meczu zanotował SKP Słupca, pokonując na wyjeździe Orła Mroczeń 2:1. Bramki dla słupczan strzelali Alan Kujawa i Jakub Jóźwiak.

Mecz na niewygodnym terenie w Mroczeniu rozpoczął się tak, jak można było się tego spodziewać – Orzeł głównie się bronił, czyhając na kontry, a grę prowadzić musiała drużyna gości. Podopiecznym Marcina Woźniaka przez długi czas nie udawało się przełamać defensywy gospodarzy, Orzeł natomiast w 33. minucie wyszedł na prowadzenie. Do siatki SKP trafił Kamil Jurasik.

Po zmianie stron goście byli już bardziej skuteczni. Najpierw wyrównanie w 72. minucie dał słupczanom Alan Kujawa, wykorzystując dośrodkowanie z prawej strony boiska Bartosza Bednarowicza. Gdy wydawało się, że mecz pozostanie nierozstrzygnięty, w doliczonym czasie gry drugiego gola SKP zapewnił Jakub Jóźwiak. Asystę znów zaliczył Bartosz Bednarowicz.

Dzięki zwycięstwu w Mroczeniu słupczanie wciąż utrzymują kontakt z czołówką ligowej tabeli. Po siedmiu meczach podopieczni Marcina Woźniaka zajmują piąte miejsce z czternastoma oczkami na koncie i stratą pięciu punktów do lidera. Za tydzień SKP czeka mecz na własnym stadionie, a jego rywalem będzie Olimpia Koło.