LM.plWiadomościUdany powrót do ligi

Udany powrót do ligi

7:1 zwyciężył Medyk POLOmarket Konin w pierwszym ligowym spotkaniu po przygodzie z Ligą Mistrzyń. Rywalem koninianek był Stilon Gorzów Wlkp.

Gorzowianki były idealnym przeciwnikiem dla medyczek. Jeden z outsiderów Ekstraligi kobiet zgodnie z przewidywaniami nie postawił trudnych warunków podopiecznym Romana Jaszczaka i oprócz jednej sytuacji bramkowej praktycznie nie zagroził bramce Anny Szymańskiej.

Koninianki natomiast ostrzeliwały gorzowianki niemal ciągłym ogniem. Już w piątej minucie sytuację sam na sam miała Anna Gawrońska, ale górą z tego starcia wyszła Paulina Zienkowicz. Chwilę później uderzała Ewa Pajor, piłka odbita rykoszetem trafiła do Natalii Pakulskiej, która dała prowadzenie medyczkom. Kolejny gol padł w 22. minucie meczu. Piłkę z własnej połowy posłała Ola Sikora, futbolówka trafiła za plecy obrończyń Stilonu do Ewy Pajor. Napastniczka Medyka przyjęciem minęła bramkarkę z Gorzowa Wlkp. i umieściła piłkę w pustej siatce.

Do przerwy medyczki trafiły jeszcze dwukrotnie. Najpierw w 30. minucie rajd prawą stroną boiska przeprowadziła Ola Sikora i, podobnie jak w meczu z Glasgow City, uderzyła z ostrego kąta. Podniesiona lekko piłka minęła Paulinę Zienkowicz, uderzyła w słupek i po raz trzeci wpadła do siatki. Wynik pierwszej połowy Ola Sikora ustanowiła w 42. minucie. Skrzydłowa Medyka uderzyła w polu karnym i pokonała bezradną bramkarkę przyjezdnych.

Mroźne warunki panujące w sobotę na pewno nie zachęcały piłkarek obu drużyn do wysiłku, mimo tego po przerwie padły kolejne cztery bramki. Już w 48. minucie piątego gola koniniankom zapewniła Ewa Pajor. Odpowiedź Stilonu była niemal natychmiastowa. Trzy minuty później pojedynek z Radoslavą Slavchevą wygrała Weronika Szuba i w sytuacji sam na sam pokonała Annę Szymańską. Dwa kolejne gole strzelił już Medyk. Najpierw w 65. minucie uderzenie Natalii Pakulskiej, po rękach Pauliny Zienkowicz, wpadło do siatki Gorzowa Wlkp. Wynik w 74. minucie ustaliła Ewa Pajor, wykorzystując sytuację sam na sam. Koninianki mogły jeszcze podwyższyć wynik, ale w 83. minucie Ewa Pajor i Ewelina Kamczyk trafiły w słupek i poprzeczkę gorzowskiej bramki. Mimo tego Medyk zwyciężył wysoko 7:1.

- O przygodzie z Ligą Mistrzyń trzeba zapomnieć. Aby obronić tytuł Mistrza Polski trzeba zdobyć w tej rundzie jeszcze dziewięć punktów. O stylu w dzisiejszym meczu nie chciałbym mówić. Gdyby więcej podań było dokładnych wynik mógłby być nawet podwójny – podsumował spotkanie trener Medyka POLOmarket Konin Roman Jaszczak.

Po dzisiejszej wygranej koninianki awansowały na drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 25 punktów i dwoma meczami rozegranymi mniej. Kolejne spotkanie Medyk rozegra 8 listopada z 1. FC Katowice.

Medyk POLOmarket Konin: Anna Szymańska - Jagoda Szewczuk, Radoslava Slavcheva, Helenna Hercigonja-Moulton, Sandra Żigić, Patrycja Balcerzak, Natalia Pakulska, Aleksandra Sikora, Ewa Pajor, Ewelina Kamczyk, Anna Gawrońska.