LM.plSportOlimpia rozpoczęła kolejkę

Olimpia rozpoczęła kolejkę

Pierwszy mecz trzynastej kolejki IV ligi rozegrany został dzisiaj w Kole. Tamtejsza Olimpia pokonała Polonię 1912 Leszno 2:1.

Fenomenalna passa podopiecznych Tomasza Mikusika trwa. Dziś kolanie mierzyli się z jednym z kandydatów do awansu – Polonią 1912 Leszno. Olimpia odniosła piąte zwycięstwo z rzędu i awansowała tuż za ligowe podium.

Mecz zaczął się jednak lepiej dla gości. W 32. minucie wynik starcia otworzył Michał Płocharczyk, uderzając z dystansu nie do obrony. Gospodarze nie zamierzali się jednak poddawać i w drugiej połowie zdołali odwrócić losy spotkania. Najpierw wyrównanie kolanom po indywidualnej akcji dał Jakub Antosik, strzelając gola na 1:1 w 65. minucie. Piętnaście minut później Olimpia wyszła na prowadzenie. Ręką w polu karnym zagrał jeden z zawodników gości, a rzut karny wykorzystał Piotr Marańda, ustalając wynik starcia na 2:1 dla gospodarzy.

- Mecz bardzo wyrównany. Piłkarsko drużyna z Leszna zaprezentowała się trochę lepiej od Olimpii, jednak zaangażowanie i wola walki była po naszej stronie, w szczególności w drugiej części spotkania. To właśnie był czynnik, który zadecydował o tym, że trzy punkty zostały w Kole - podsumował mecz Jarosław Kawka.

Dzięki wygranej podopieczni Tomasza Mikusika awansowali na czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 23 punktów i jednym meczem rozegranym więcej od pozostałych drużyn. W kolejnym spotkaniu Olimpia zmierzy się na wyjeździe z Victorią Ostrzeszów.

Olimpia Koło: Adam Sobkowiak - Kamil Kwiatowski, Dawid Wiśniewski, Konrad Cieślak (45‘ Paweł Powietrzyński), Piotr Rutkowski, Michał Rutkowski, Tomasz Mikusik, Filip Zborowski (45’ Szymon Izydorczyk), Piotr Marańda (89’ Miłosz Powietrzyński), Jakub Antosik, Damian Kotkowski.

źródło, fot.: Michał Chojnacki