LM.plSportZagięli Stal

Zagięli Stal

Drugą wygraną w rozgrywkach III ligi zanotowali w niedzielę szczypiorniści Startu Konin. Podopieczni Radosława Wrzesińskiego pokonali mocny zespół Stali Gorzów 29:24.

Pierwszy kwadrans gry obu drużyn upłynął pod znakiem walki punkt za punkt. Później przewagę zdobyli koninianie, odskakując rywalom na pięć punktów. Celnie rzucali Janusz Kostrzewa, Mariusz Kotleszka i Maciej Rolnik, dzięki czemu Start Konin zwyciężył w pierwszej części spotkania 17:11.

W drugiej połowie wiele się nie zmieniło. Doskonale w bramce spisywał się Jakub Kujawiński, zatrzymując ataki rywali, gospodarze natomiast bez przerwy punktowali. Po ok. dziesięciu minutach przewaga Startu wzrosła do dziesięciu punktów. W końcówce spotkania gorzowianom udało się odrobić nieco straty, ale i tak ostatecznie przegrali 24:29.

- Wiedzieliśmy, że będzie to bardzo ciężkie spotkanie i byliśmy na nie przygotowani. Jestem zadowolony z moich zawodników, bo od początku meczu pokazywaliśmy ciekawą grę. Świetnie spisywał się w bramce Jakub Kujawiński, to co robił było momentami niemożliwe. Pozostali zawodnicy zagrali bardzo dobrze w obronie, co na pewno ułatwiło mu pracę – podsumował spotkanie trener Startu Konin, Radosław Wrzesiński.

Był to drugi mecz Startu Konin w rozgrywkach III ligi w bieżącym sezonie. Koninianie plasują się na pozycji wicelidera tabeli z dorobkiem czterech punktów i jednym meczem rozegranym mniej od reszty zespołów. Kolejne spotkanie podopieczni Radosława Wrzesińskiego rozegrają za tydzień na wyjeździe. Ich rywalem będzie Salus Przedecz.

Start Konin: Mateusz Pawlak, Bartłomiej Szczap, Jakub Kujawiński - Olgierd Piaskowski (7), Marek Salzman (7), Mariusz Kotleszka (5), Adam Pietrzyk (4), Maciej Rolnik (3), Janusz Kostrzewa (2), Patryk Urbański (1), Patryk Stuczyński, Maciej Roszak, Dominik Urbański, Hubert Sobczak, Mateusz Góralski, Marcin Mazurek.