LM.plSportZnów ta końcówka. Czyli kolejna porażka Polonusa

Znów ta końcówka. Czyli kolejna porażka Polonusa

V liga

Polonus Kazimierz Biskupi rozegrał kolejny dobry mecz i po raz kolejny przegrał. Tym razem po golu z 90 minuty.

Gospodarze grali dobre zawody, nie przełożyło się to natomiast na zdobyte punkty. Po dobrym początku mogli prowadzić dwoma, trzeba bramkami. Tymczasem jako pierwsi gola zdobyli goście, bo Kamil Kosicki posłał piłkę w długi róg bramki Jakuba Jaskulskiego. Kilka minut później bezpośrednio z rzutu wolnego bramkarza ze Swarzędza zaskoczył Damian Maciejewski. Polonus dalej nacierał, ale po jednej z akcji Meblorzowi chyba należał się rzut karny. Arbiter był innego zdania i do przerwy było 1:1. W drugą stronę sędzia też mógł gwizdnąć w jedenastce, bo wejście zawodnika przyjezdnych w Damiana Maciejewskiego też było na pograniczu faulu.

O porażce Polonusa po raz kolejny zadecydowała końcówka. Miejscowi nie upilnowali Jana Szafrańskiego i znów zostali z niczym. A w sobotę czeka ich wyjazd do Goliny na mecz z Polonią.

W innym wczorajszym spotkaniu Polanin Strzałkowo na wyjeździe wyraźnie przegrał z Polonią II Środa Wlkp.

Tabela: 1. SMS Ślesin, 2. Polonia Golina, 3. Górnik Konin, 8. Polanin Strzałkowo, 10. Olimpia Koło, 14. Polonus Kazimierz Biskupi, 16. SKP Słupca

Polonus Kazimierz Biskupi – Meblorz Swarzędz 1:2 (18' Damian Maciejewski – 11' Kamil Kosicki, 90' Jan Szafrański)

Polonus: Jakub Jaskulski – Bartosz Bachta, Wiktor Budzyński, Filip Dobry, Damian Maciejewski, Abraham Tassia, Danilo Wowk, Dmytro Kuzmenko (65' Władysław Holczenko), Michał Zajączkowski (86' Łukasz Kwaśniewski), Piotr Gorgolewski, Nikita Padeiski

Polonia II Środa Wlkp. – Polanin Strzałkowo 3:0 (68' Marcin Kaczmarek, 76' Tobiasz Gniewowski, 84' Jakub Wawrowski)